Ponad 30 lat doskonałej jakości napraw

Naprawa maszyn CNC

Firma K+S Services szczyci się pełną linią dynamicznych systemów testowych, a nasze laboratorium CNC nie jest wyjątkiem.

K+S Services oferuje szeroki zakres napraw i testów diagnostycznych dla wielu kluczowych komponentów systemów elektronicznych CNC, takich jak procesor, pamięć, oś, układ komunikacji, interfejs We/Wy i peryferyjne karty sterujące.

Ponadto nasze laboratorium CNC może zapewnić wysokiej jakości wsparcie w zakresie napraw i testowania zasilaczy CNC, serwonapędów i napędów wrzecion, paneli operatorskich wideo, ładowarek taśmowych i innych urządzeń magazynujących programy. Ta kompletna linia testów diagnostycznych CNC w połączeniu z fachowością naszych wykwalifikowanych techników serwisowych zapewnia zawsze wysoką jakość naprawy!

Obsługujemy między innymi poniższych producentów sterowników CNC:

  • GE Fanuc
  • Allen Bradley
  • Landis
  • Yaskawa
  • Cincinnati Milacron
  • Okuma
  • Mazak

Usługi naprawy maszyn CNC

Sterowniki komputerowego sterownia numerycznego (CNC) są niezbędne do precyzyjnych i delikatnych prac wymaganych do produkcji specjalistycznych części używanych w zespołach maszyn. Jeżeli wystąpi awaria tego typu urządzeń, może to spowodować zatrzymanie całego procesu produkcyjnego. Usterki mogą wystąpić w licznych częściach systemu sterownika CNC, w tym w układzie zasilania, interfejsach wyłączników krańcowych, napędach serwomotorów, obwodach ochronnych lub nawet źródle zasilania.

Jeżeli okaże się, że w urządzeniu wystąpił jeden z rzadkich problemów, jego zdiagnozowanie może być trudne, a wykonanie usługi naprawy maszyny CNC jeszcze trudniejsze. Nasi technicy znają wszystkie typy usterek sterowników CNC, bez względu na to, czy są powszechne, czy rzadkie.

Zakleszczona oś

CNC controllerJedną z sytuacji, która może spowodować usterkę sterownika CNC, jest mechaniczne zakleszczenie co najmniej jednej osi maszyny CNC. Aby móc prawidłowo wykonywać wszystkie operacje skrawania, urządzenie musi być w stanie poruszać się płynnie we wszystkich trzech płaszczyznach (x, y i z). Jeżeli sterownik CNC zgłasza przykładowo zakleszczenie osi Z, oznacza to, że maszyna nie może się prawidłowo poruszać wzdłuż tej osi.

Błąd ten mogą powodować nawet najmniejsze przeszkody. Może to być na przykład jakiś drobny przedmiot między nakrętką a śrubą. Albo brak wyosiowania prowadnic. Nawet mały problem może spowodować zatrzymanie skrawarki, ale można łatwo zawęzić listę możliwych problemów, wykonując urządzeniem pełen zakres ruchów. Możesz zlecić ekspertom firmy K+S Services identyfikację swoich problemów z dowolnymi osiami.

Uszkodzona pętla wyłączania awaryjnego

Pętla wyłączania awaryjnego sterownika CNC służy do zatrzymywania maszyny w razie wystąpienia potencjonalnego niebezpieczeństwa. Zwykle jest to bardzo pożądana funkcja, ale czasami zdarza się, że pętla wyłączania awaryjnego aktywuje się w systemie CNC, gdy nie ma rzeczywistej przyczyny. Wskazuje to na usterkę pętli wyłączania awaryjnego.

Jeżeli sterownik jest wyłączony, a wskaźnik gotowości miga, prawdopodobnie przyczyną jest awaria pętli wyłączania awaryjnego. Jednym ze sposobów diagnozowania tego problemu jest odłączenie wszystkich wyłączników awaryjnych, a następnie podjęcie próby włączenia sterownika. Można też poprosić inną osobę o naciśnięcie przycisku w celu włączenia urządzenia, gdy druga obserwuje wyświetlacz LED. Jeżeli wskaźnik gotowości miga po włączeniu sterownika, oznacza to, że pętla wyłączania awaryjnego jest uszkodzona.

Może to wynikać z licznych przyczyn. W szafce obwodu wyłączania awaryjnego może być przerwany lub odłączony przewód. Inną przyczyną mogą być wygięte lub oderwane styki na płycie sterującej. Określenie konkretnej przyczyny jest skomplikowanym procesem wymagającym ostrożnego odłączania zworek jedna po drugiej oraz wyłączania maszyny i jej ponownego włączania w celu ustalenia źródła problemu.

Brak kontroli nad osią

W przypadku tego błędu jedna z osi maszyny przesuwa się za daleko, a nawet może uderzać w inne części maszyny. Tego rodzaju zachowanie jest określane mianem „startowanie”. Czasami wynika to z uszkodzenia kabla, ale może też być spowodowane uszkodzonym urządzeniem kodującym, które wymaga wymiany. Jednym z zauważalnych objawów tego problemu jest nieprecyzyjna zmiana wartości pozycji w przypadku ręcznego przesuwania osi.

Złożone problemy wymagają specjalistycznych napraw maszyn CNC

Powyższe problemy to tylko kilka przykładów złożonych sytuacji, w których diagnoza i naprawa przyczyny błędu może zająć dużo czasu, bez oczywistego rozwiązania. W takich przypadkach można liczyć na doświadczony zespół techników firmy K+S Services, który pomoże szybko i niedrogo rozwiązać problem. Aby uzyskać pomoc, zadzwoń pod numer 800-542-1331.

Certyfikat ISO

Certyfikowany proces naprawczy

Nasz certyfikowany zgodnie z ISO 9001:2015 proces naprawy ma na celu zapewnienie prawidłowego wykonania wszystkich napraw, tak aby wszystkie części zostały odesłane do naszych klientów w doskonałym stanie technicznym. Nasz portal dla klientów pozwala na śledzenie i monitorowanie części na wszystkich etapach procesu. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o naszym ośmioetapowym procesie naprawy.

Proces

Naprawa maszyn CNC

Resources

View All Resources

Znajdź przedstawiciela

Skorzystaj z naszego wygodnego lokalizatora przedstawicieli, aby znaleźć przedstawiciela K+S w pobliżu Twojej firmy, który pomoże Ci w naprawie komponentów już dziś.

Zasoby

Biblioteka zasobów K+S jest kompleksowym repozytorium wszystkich dokumentów związanych z K+S, które można przeszukiwać. Niezależnie od tego, czy szukasz naszych kart linii usług, czy też dokumentacji właściwej dla danego zastosowania, znajdziesz ją w poniższej bibliotece zasobów.

Wyświetl zasoby