Ponad 30 lat doskonałej jakości napraw

Naprawa pomp próżniowych

Firma K+S Services specjalizuje się w naprawie pomp próżniowych i dmuchaw. Jesteśmy firmą posiadającą certyfikat ISO dostarczającą tylko najlepsze rozwiązania naprawcze dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Vacuum pump repair

Niezależnie od tego, czy chodzi o pompę, czy dmuchawę (bez względu na ich wielkość), nasi inżynierowie mogą przebudować/zregenerować ten sprzęt próżniowy, aby przywrócić zgodność jego działania ze specyfikacjami OEM.

Nasi technicy zostali przeszkoleni fabrycznie w procesie naprawy systemów próżniowych.

Po zakończeniu procesu naprawy lub regeneracji każdy element jest systemowo testowany pod kątem poprawności działania, weryfikacji specyfikacji OEM i przedłużonej eksploatacji pod obciążeniem. Jeśli pompa została naprawiona, uruchamiamy ją w systemie z dmuchawą w celu powielenia rzeczywistych zastosowań.

Podczas testowania dmuchaw ponownie wykorzystujemy pompę w celu powielenia zastosowań terenowych. Całe wyposażenie badawcze używane w obszarze układu próżniowego jest zatwierdzone fabrycznie i regularnie kalibrowane zgodnie z normami ANSI w celu zachowania dokładności.

Przywracamy pełną sprawność pomp próżniowych. Wykonujemy też specjalistyczne naprawy siłowników hydraulicznych, naprawy pomp hydraulicznych, i standardowe naprawy podzespołów hydraulicznych.

Firma K+S Services wykorzystuje liczne narzędzia pomiarowe do kompletnego testowania wszystkich produktów próżniowych. Do wykrywania nieszczelności zgodnie ze standardem AVS 2.1 używamy wykrywacza nieszczelności Varian 959 Porta-Test, który ma najmniejszą wykrywalną ilość / czułość na poziomie 2 x 10-8 atm cc/s (hel). Natomiast do pomiaru podciśnienia względem 1 x 10-8 torr. wykorzystujemy sterownik pomiarowy „SenTorr” i miernik „jonizacji katody zimnej 524”. Dodatkowo wykorzystujemy miernik „Convec Torr” do prób 1 x 10-3 torr względem ciśnienia atmosferycznego.

Poniżej wymieniono niektóre z marek pomp próżniowych naprawianych przez nas:

diffusion pump repair

 • Alcatel
 • Busch
 • Dresser Rand
 • Edwards
 • Gast
 • Haug
 • Kinney

 • Leybold
 • Nash
 • Roots
 • Stokes
 • Varian
 • Welch

Poniżej wymieniono niektóre z marek dmuchaw naprawianych przez nas:

 • Dresser
 • EG&G
 • Leybold

 • Siemens
 • Stokes
 • Roots

Varian diffusion pumpPodstawowym zastosowaniem pompy próżniowej jest usuwanie cząsteczek gazu ze szczelnej komory lub wyznaczonego obszaru, co w zasadzie oznacza usuwanie gazów atmosferycznych. Najczęściej występujące cząsteczki w atmosferze ziemskiej to zwykle azot, dwutlenek węgla, tlen i różne powszechnie występujące zanieczyszczenia. Proces usuwania cząsteczek z komory lub wyznaczonego obszaru po osiągnięciu wstępnie ustalonego podciśnienia. W zależności od konkretnego poziomu podciśnienia wymaganego w danym zastosowaniu konieczne może być zastosowanie szeregowo połączonych pomp próżniowych. Pompy są też określane pompami przenoszenia pędu lub też pompami molekularnymi oraz są najczęściej używanym i skutecznym środkiem do uzyskania wysokiego podciśnienia. Najczęściej występująca konfiguracja składa się z jednej pompy wyporowej lub pary takich pomp połączonych z pompą dyfuzyjną/molekularną, które pozwalają uzyskać wysokie podciśnienie.

Pompa dyfuzyjna jest uznawana za najstarszy rodzaj pompy używany do wytwarzania podciśnienia i jeden z najbardziej niezawodnych do tego zadania. Nie może ona jednak pracować przy pełnym ciśnieniu atmosferycznym, dlatego używana jest w połączeniu z pompą wyporową, która wytwarza niskie podciśnienie. Potem dopiero uruchamia się pompa dyfuzyjna w celu uzyskania wysokiego podciśnienia. Często więc widuje się kilka pomp próżniowych połączonych szeregowo. Obecnie używane są zasadniczo dwa różne typy pomp przeniesienia pędu lub pomp molekularnych:

 • Dyfuzyjne (dysze parowe)
 • Turbomolekuralne (szybko obracające się łopatki)

Skontaktuj się z firmą K+S Services, aby uzyskać wysokiej jakości naprawę pompy próżniowej.

Kup/zamów naprawę

Stany magazynowe

Firma K+S Services dysponuje stanami magazynowymi zregenerowanych nadwyżek zapasów o wartości ponad 5 mln USD, aby świadczyć usługi wsparcia w odniesieniu do starszych lub przestarzałych urządzeń. Niezależnie od tego, czy Twoja firma znalazła się w sytuacji awaryjnej i utknęła w miejscu z powodu części, która nie jest już obsługiwana przez producentów OEM, czy też po prostu szukasz tańszej opcji niż zakup nowych części, firma K+S może znaleźć rozwiązanie Twojego problemu. Wszystkie nasze regenerowane części zamienne są w pełni systemowo testowane w środowisku „pętli zamkniętej”, aby zapewnić ich prawidłowe działanie, dzięki czemu są gotowe do zainstalowania w urządzeniach natychmiast po ich dostarczeniu.

Wyświetl stany magazynowe
Certyfikat ISO

Certyfikowany proces naprawczy

Nasz certyfikowany zgodnie z ISO 9001:2015 proces naprawy ma na celu zapewnienie prawidłowego wykonania wszystkich napraw, tak aby wszystkie części zostały odesłane do naszych klientów w doskonałym stanie technicznym. Nasz portal dla klientów pozwala na śledzenie i monitorowanie części na wszystkich etapach procesu. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o naszym ośmioetapowym procesie naprawy.

Proces

Znajdź przedstawiciela

Skorzystaj z naszego wygodnego lokalizatora przedstawicieli, aby znaleźć przedstawiciela K+S w pobliżu Twojej firmy, który pomoże Ci w naprawie komponentów już dziś.

Zasoby

Biblioteka zasobów K+S jest kompleksowym repozytorium wszystkich dokumentów związanych z K+S, które można przeszukiwać. Niezależnie od tego, czy szukasz naszych kart linii usług, czy też dokumentacji właściwej dla danego zastosowania, znajdziesz ją w poniższej bibliotece zasobów.

Wyświetl zasoby